بک لینک چیست؟

 
اینترنت مانند یک جهان گسترده است و در این جهان وب سایت ها و افراد به طور غیر مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. به این روش فکر کنید ، وب سایت شما به حساب میزبانی شما ، حساب میزبانی شما به یک سرور و سرور به یک مرکز داده متصل است.

به عبارت دیگر ، هر کس و هر وب سایتی به نوعی در این جهان به یکدیگر متصل هستند ، البته غیرمستقیم. بک لینک (پیوندهای قابل کلیک) به این معنی است که وب سایت ها مانند مثال بالا به یکدیگر پیوند داده شده اند.
بک لینک نامی است که به پیوندها و ارجاعاتی که وب سایت ها به یکدیگر می دهند داده می شود. علاوه بر این ، این پیوندهای قابل کلیک به شما امکان می دهد مقدار سئو را برای وب سایت خود افزایش دهید ، رتبه ها را افزایش دهید و به بازدیدکنندگان جدید دسترسی پیدا کنید.سپس می توانید در سایت خود ، بازدید کنندگان خود را به مشتری بالقوه تبدیل کنید. علاوه بر این ، وقتی ربات های گوگل و یاندکس از وب سایتی که به آن بک لینک می گیرید بازدید می کنند ، ربات های مشابه به لطف بک لینک  از سایت شما بازدید می کنند. به این ترتیب ، از آنجا که وب سایت شما به سرعت اسکن می شود ، مقالاتی که می نویسید یا محتوایی که بارگذاری می کنید به سرعت در نتایج جستجوی Google نمایش داده می شوند.

مسئله بک لینک یک موضوع بسیار عمیق است ، ما می خواهیم بدون اینکه خیلی به جزئیات بپردازیم ، به صورت سطحی توضیح دهیم که بک لینک دقیقا چیست.

همانطور که گفتیم بک لینک پیوندهایی است که وب سایتها به یکدیگر می دهند. بک لینک به دو قسمت تقسیم می شود که اولین مورد nofollow و دیگری dofollow است.

1-بک لینک های Nofollow
اگر بک لینک دریافت شده از سایت دارای برچسب No Follow باشد ، موتورهای جستجو ممکن است از سایت شما بازدید نکنند.

2- Dofollow Backlink
بک لینک های dofollow با ارزش ترین نوع بک لینک هستند که جلوی بازدید ربات ها از سایت مقصد بک لینک را نمی گیرند.

بنابراین کدام یک را باید بین این دو بک لینک استفاده کنیم؟
اگر وب سایتی که از آن بک لینک می گیرید بسیار به تجارت و صنعت یا موضوع سایت شما نزدیک است یا محتوایی با همان موضوع تولید می کند ، قطعاً باید با برچسب dofollow بک لینک دریافت کنید. اگر از نظر بخش یا موضوع از سایت شما دور باشد ، باید برچسب nofollow را تنظیم کنید.به جای دریافت صدها هزار بک لینک ، دریافت 100 بک لینک مفید منطقی تر و مفیدتر است. به همین دلیل قطعاً باید هنگام خرید بک لینک بسیار مراقب باشید.

چگونه بک لینک بدهیم؟
ما بک لینک ها را به عنوان پیوندهایی که وب سایت ها به یکدیگر می دهند توضیح دادیم ، موضوع اینجاست که چگونه می توان از یک بک لینک گرفت؟ یا چگونه می شود بک لینک داد؟

1- بک لینک ها می توانند به صورت پیوند در محتوا نوشته شده باشند ، پیوند می تواند در پایین سایت قرار بگیرد (همچنین به عنوان پاورقی نیز شناخته می شود ، اما ما این نوع را توصیه نمی کنیم) ، لینک می تواند از طریق عنوان سایت ارائه شود ، یا می توان با نظر دادن درمورد مقاله بک لینکی بدست آورد. علاوه بر این ، با به اشتراک گذاشتن تصاویر در سایت خود ، می توانید بک لینک ها را با به اشتراک گذاری آنها در همان سرور داده یا دریافت کنید.

اگر بک لینک از یک وبلاگ یا سایت خبری یا از یک سایت شرکتی بدست آید ، می توانید با ذکر کلمات کلیدی یا زیر عنوان ، بک لینک دریافت کنید. می توانید با مالک وب سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید تماس بگیرید و درخواست بک لینک (پرداختی و رایگان) کنید همچنین می توانید با اظهارنظر در وب سایت های ساخته شده روی بک لینک دریافت کنید.

تأثیر بک لینک در سئو
تأثیر بک لینک در سئو از زمان های قبل بسیار مهم بود. از آنجا که هرچه بک لینک بیشتری دریافت کنید ، رتبه سایت شما بالاتر خواهد بود. اما از آنجایی که این مسئله بسیار مورد سو استفاده قرار گرفت ، گوگل با الگوریتم های توسعه یافته آن را برطرف کرد. طبق گفته گوگل ، حتی اگر گفته شود که گرفتن بک لینک دیگر مهم نیست ، اما نظرات کارشناسان سئو مانند ما رایج است ، بک لینک یکی از مهمترین معیارهای سئو است ، هرچند نه به اندازه قبل .

به یاد داشته باشید ، توصیه نمی شود از وب سایت هایی که غیرضروری به نظر می رسند و دارای بک لینک های اسپم هستند ، بک لینک دریافت کنید. زیرا این امر هیچ فایده ای نخواهد داشت و باعث می شود که شما ضررهایی را تجربه کنید.

قیمت بک لینک چقدر است؟ یا آیا خرید بک لینک منطقی است؟
این یک واقعیت است که برخی از بک لینک ها قیمتی ندارند ، اما برخی از انجمن های وب مستر بسته های بک لینک را به فروش می رسانند ، یا "قیمت برای به اشتراک گذاشتن در بسیاری از سایت ها ، نشانه گذاری اجتماعی ، سایت های دولتی ، بسته های پیوندی از سایت های دانشگاه" برای افراد مفید است؟ البته که نه! اینها قطعاً سالم نیستند و توسط شركتهایی كه مانند ما خدمات سئو ارائه می دهند توصیه نمی شوند. از آنجا که چنین بسته هایی معمولاً از یک منبع پیوند داده می شوند ، از همان صفحات ، صفحه یا وب سایت های داده شده زباله پیوند هستند و هزاران پیوند از همان صفحه خارج می شوند. این به شما آسیبی بیشتر از سود می رساند.

به این روش فکر کنید ، شما یک شرکت لوله کشی دارید و در فکر این هستید که در صفحه اول کلمات کلیدی خود قرار بگیرید. بک لینک دریافت خواهید کرد اما نمی دانید کجا می توانید آنها را تهیه کنید. حالا خودتان را به جای گوگل قرار دهید ، چرا شرکت لوله کشی از یک مرکز زیبایی لینک دریافت کرده است؟ بنابراین چه فایده ای دارد ، صنعت یکسان نیست ، منبع مرتبط با نصب ارتباطی ندارد؟

در واقع این تنها مسئله است ، در هنگام خرید بک لینک گوگل را گول نزنید ، طبیعی عمل کنید. یک آژانس سئو خوب  به شما بک لینک با کیفیت و طبیعی می دهد.