سئو


لینکها بخشی اساسی از فرایند سئو در وب سایت است. این موارد سیگنال هایی در مورد کیفیت محتوای وب سایت شما به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان می فرستد.

لینک های داخلی که بازدیدکنندگان را به صفحات دیگر دامنه شما هدایت می کنند بسیار مهم هستند.

استفاده مؤثر از لینک های داخلی نیاز به برنامه ریزی دارد. بنابراین امروز بیایید نگاهی بیندازیم که چرا شما باید از لینک های داخلی در وب سایت خود استفاده کنید و چگونه می توانید استراتژی لینک  داخلی را ایجاد کنید تا یک سیستم لینک داخلی برای عملکرد جستجوی قوی تر ایجاد کنید.

درک امکانات لینک داخلی در سایت وردپرس مهم است.

چرا از لینک داخلی استفاده کنیم؟

اول از همه ، لینک های داخلی به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا صفحه اصلی شما را ترک کرده و به صفحات دیگر سایت شما مراجعه کنند.

لینک داخلی با ایجاد سلسله مراتبی از صفحات و درک بهتر ارتباط آنها با یکدیگر ، ناوبری را بهبود می بخشد.
اگر نمی خواهید همه لینک ها را در فهرست قرار دهید ، می توانید از لینک های داخلی برای ارتقا صفحات ناوبری "ثانویه" در محتوا استفاده کنید. یا می توانید این لینک ها را در یک نوار کناری قرار دهید.
به جای تکرار مکرر همان موضوعات ، لینک های داخلی می توانند خوانندگان را به توصیف دقیق تری که از قبل در وبلاگ شما یا هرجای دیگر سایت وردپرس وجود دارد ، هدایت کنند.
همچنین متن لنگر لینک به شما فرصتی دیگر برای بهینه سازی محتوا با استفاده از کلمات کلیدی می دهد.
لینک های داخلی درون محتوای جدید به شما امکان می دهد محتوای مرتبط و جالب را در مقابل بازدیدکنندگان نگه دارید ، حتی اگر منبع اصلی به بایگانی وبلاگ شما بیشتر نفوذ کرده باشد.
حالا شما ایده بهتری دارید. عللی که  باید از لینک های داخلی  برای  آن استفاده کنید ، بیایید در مورد بهترین روشهای استفاده از لینک های داخلی صحبت کنیم.

بهترین روش ها برای ایجاد لینک های داخلی
اگر می خواهید از لینک های داخلی به طور مؤثر استفاده کنید ، یعنی از سئو بهره مند شوید ، این فقط به اضافه کردن لینک به مقالات نیاز دارد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در ایجاد یک طرح ساخت لینک داخلی آورده شده است:

تماس اول
قبل از اینکه انرژی خود را برای افزودن لینک های داخلی به محتوای سایت وردپرس خود صرف کنید ، برای تحقیق در مورد عملکرد هر صفحه وقت بگذارید. شما باید بتوانید به سوالات مربوط به موارد زیر پاسخ دهید:

ترافیک جستجوی ارگانیک:

کدام صفحات و مقالات به خوبی با جستجوی طبیعی مطابقت دارند؟
آیا کلمات کلیدی متداول در جستجوها وجود دارد که منجر به این صفحات شود؟


ترافیک مرجع:

کدام صفحات و پست ها از نظر میزان مراجعه ارجاع می دهند؟
متن لنگر مورد استفاده در این لینک ها چیست؟
سپس می توانید از آنچه در مورد عبارات جستجوی رایج و متن لنگرگاهی که معمولاً توسط وب سایت های تأثیرگذار استفاده می شود ، استفاده کرده و ساختار لینک داخلی خود را شکل دهید.

2.متن لنگر
متن لنگر متن میزبان لینک است که قابلیت کلیک بر روی آن وجود دارد.

وقتی نوبت به ایجاد متن لنگر می رسد ، همیشه سعی کنید از کلمات کلیدی توصیفی استفاده کنید که ایده ای در مورد موضوع یا کلمات کلیدی مورد بحث در صفحه هدف ارائه دهند. به همین دلیل متن لنگر که می گوید "بهترین روشهای ایمنی" نیست نباید مقاله ای را باز کند که در مورد سئو صحبت کند. شما باید به قول های خود عمل کنید.

پس از تحقیق در مورد کلمات کلیدی جستجوی ارگانیک و متن لنگر ارجاع ، باید ایده خوبی در مورد انواع کلمات کلیدی داشته باشید که می توانید با هر صفحه مرتبط کنید و در سایت وردپرس خود منتشر کنید. (حداقل کسانی که قبلاً پیوند یا جستجو شده اند.) با این وجود ، باید مراقب نحوه استفاده از متن لنگر باشید. به همین دلیل است:

همانطور که برای نوشتن محتوای وب سایت خود داشتن فقط چند کلمه کلیدی انتخاب شده مهم است ، باید تعداد کلمات کلیدی یک صفحه مشخص را نیز به حداقل برسانید. این امر به منظور جلوگیری از سردرگمی موتورهای جستجو با محتوای صفحه است.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما صفحه ای برای کفش کودک دارید. هر وقت به صورت داخلی به صفحه کفش کودک در وب سایت خود پیوند می دهید ، باید متن لنگر در همه زمینه ها یکسان باشد.

اما اگر صفحات یا مقالاتی مشابه دارید باید مراقب باشید.من یک صفحه کفش کتانی کودک و یک صفحه کفش اسپورت کودک دارم. حتی اگر بخواهید وب سایت خود را با اصطلاح "کفش کودک" طبقه بندی کنید ، استفاده از لینک "کفش کودک" برای لینک دادن صفحات مختلف سایت وردپرس خود یک اشتباه است. اساساً کاری که شما می خواهید انجام دهید رقابت با محتوای خودتان است. به عبارت دیگر ، همیشه به هر صفحه متن لنگر منحصر به فرد خود را بدهید.

3. تعادل
این شبیه به این است که چرا شما صفحات متنی ساده را در وب سایت خود یا صفحاتی پر از تصاویر که هیچ زمینه کلامی ندارند ، قرار نمی دهید. اصولاً هرگز هیچ صفحه ای از وب سایت خود را بدون لینک های داخلی رها نکنید. صفحات با لینک های داخلی روش خوبی برای نشان دادن داشتن یک وب سایت منسجم است که همه چیز در تصویر بزرگتر جا می گیرد. آنها همچنین برای بهبود ناوبری خوب هستند.

فقط مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید: عاقلانه لینک ها را انتخاب کنید و در صورت امکان فقط از تعداد انگشت شماری استفاده کنید.

5. سلسله مراتب
در حالی که موتورهای جستجو به طور کلی صفحات را خزیده و بررسی می کنند ، بازاریابان دریافته اند که لینک هایی که نزدیک به بالای صفحه قرار دارند در جستجو رتبه بالاتری دارند. احتمالاً به این دلیل است که از نظر "سلسله مراتب" ساختار لینک داخلی صفحه ، مهمتر و مرتبط تر درک می شوند.

 


 موتورهای جستجو مانند گوگل در مورد بهینه سازی موتور جستجو (سئو) به 200+ فاکتور رتبه بندی اعتماد می کنند.

"عوامل رتبه بندی" معیارهایی است که موتورهای جستجو هنگام ارزیابی صفحات وب برای جمع آوری رتبه بندی نتایج جستجو اعمال می کنند. عوامل رتبه بندی می توانند به محتوای وب سایت ، پیاده سازی موارد فنی ، سیگنال های کاربر ، نمایه لینک دهی یا سایر ویژگی هایی که موتور جستجو مرتبط می داند ، مرتبط باشند. درک عوامل رتبه بندی پیش شرط بهینه سازی موثر موتور جستجو است.

شرکت های موتور جستجو هرگز عوامل رتبه بندی شده در الگوریتم های خود را فاش نمی کنند. با این حال ، اگر می خواهید وب سایت شما در صفحات نتیجه جستجو رتبه بالاتری داشته باشد ، باید در مورد همه عوامل رتبه بندی موتور جستجو اطلاعات داشته باشید. الزامات سئو همچنان تغییر خواهد کرد و اطلاع از آخرین تغییرات سئو ضروری است. فاکتورهای مختلف رتبه بندی که در 2 سال پیش استفاده شده اند ، در الگوریتم های فعلی موتور جستجو معتبر نخواهند بود. درک فاکتورهای رتبه بندی که موتور جستجو از آن استفاده می کند آنچنان که ممکن است مرموز نیست.

سالهاست که افراد سعی در شکستن کد الگوریتم های موتور جستجو و کشف رمز و راز عوامل رتبه بندی موتور جستجو دارند. برای کمک به شما در این زمینه ، ما در مورد 10 مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل صحبت خواهیم کرد.

 

کیفیت محتوا
از مصاحبه ای با آندری لیپاتسف از گوگل ، به نظر می رسد که عامل شماره 1 رتبه بندی گوگل کیفیت محتوا است. ما اعتقاد داریم این پاسخ صحیح است زیرا می دانیم که هدف گوگل ارائه نتایج جستجو است که بهترین نتیجه را برای پاسخگویی به جستجوهای افراد داشته باشند تا گوگل بتواند کاربران بیشتری را جذب خود کند.

اینکه چطور گوگل کیفیت محتوا را تعیین می کند کاملاً مشخص نیست. اعتقاد بر این است که آنها احتمالاً از یک محاسبه پیچیده برای تعیین این موضوع استفاده کرده اند. کارشناسان تخمین می زنند که این امر بر اساس نسبت متن به فیلم و عکس ، سادگی یا سطح خواندن ، نسبت محتوا به فضای سفید و بیان منحصر به فرد باشد.

این ها همه حدس و گمان است و اما می دانیم که گوگل به نوعی کیفیت محتوا را نمره گذاری می کند و از این امتیاز به عنوان یک عامل رتبه بندی برتر استفاده می کند.

گوگل می خواهد بهترین نتایج ممکن را ارائه دهد ، بنابراین آنها رتبه های برتر را به سایت های دارای محتوای کاملاً تحقیق شده ، عمیق و خوش ساخت می دهند. کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید محتوای بسیار خوبی ایجاد کرده اید. با گذشت زمان ، گوگل الگوریتم های جستجوی خود را بهبود می بخشد و همچنان در آوردن بهترین مطالب به بالا بهتر می شود.

بک لینک ها
بک لینک یکی دیگر از علائم قابل اعتماد و معتبر وب سایت برای موتورهای جستجو است. تعداد و کیفیت بک لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند یک عامل سئو خارج از صفحه است که تأثیر قابل توجهی در رتبه سایت شما دارد.در کنار مطالب ، بک لینک ها اغلب دومین عامل مهم رتبه بندی گوگل محسوب می شوند. اگر می خواهید رتبه سایت شما بهتر باشد ، می توانید از طریق روش هایی مانند ارسال پست مهمان ، ایجاد بک لینک ، روابط عمومی دیجیتال و سایر استراتژی های ایجاد بک لینک ، برنامه ای برای تولید بک لینک با کیفیت بالا برای سایت خود طراحی کنید.

سرعت بارگذاری صفحه
سرعت صفحه اندازه گیری سرعت بارگذاری محتوای صفحه شما است. گوگل از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی سئو استفاده می کند ، زیرا نقش بسیار زیادی در تجربه کاربر دارد.

سایت های بارگیری آهسته تجربه بد کاربر را فراهم می کنند. موتورهای جستجو می دانند که افراد می خواهند هرچه سریعتر پاسخ خود را پیدا کنند ، بنابراین ترجیح می دهند سایتهایی را نشان دهند که سریع برای کاربران بارگیری می شود. به گفته گوگل ، "کاربران می خواهند به سرعت به سوالات خود پاسخ دهند ، و داده ها نشان می دهد که مردم واقعاً به سرعت بارگیری صفحات خود اهمیت می دهند." به طوری که؛ 40٪ از افراد صفحه وب را ترک می کنند که بارگیری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد.

 

امنیت سایت
اکنون ، ما در مورد یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل در این لیست ، یعنی امنیت سایت صحبت خواهیم کرد. امنیت سایت به معنای استفاده از رمزگذاری HTTPS است. سایت های دارای رمزگذاری HTTPS دارای گواهینامه های SSL هستند که ارتباط ایمنی بین یک وب سایت و کاربران آن ایجاد می کنند. این مورد یک لایه امنیتی اضافی است که از اطلاعات رد و بدل شده بین کاربران و سایت محافظت می کند. موتورهای جستجو می خواهند کاربران را به سایتهای مورد اعتماد هدایت کنند و رمزگذاری HTTPS به آنها ایمنی یک سایت را نشان می دهد. SSL به طور رسمی در سال 2014 به عنوان یک عامل رتبه بندی مثبت اعلام شد.

به طوری که جان مولر در توییت خود نوشت HTTPS "دارای یک فاکتور رتبه بندی جزئی" است و "داشتن HTTPS برای کاربران عالی است".اگر URL وب سایت شما با HTTP شروع می شود و نه با HTTPS ، سایت شما ایمن نیست و خوب است شما یک گواهی SSL دریافت کنید.

سازگاری با موبایل
Mobile friendly به نحوه مشاهده و عملکرد یک وب سایت هنگام مشاهده در دستگاه های تلفن همراه اشاره دارد. سایت های سازگار با موبایل با استفاده از یک طراحی پاسخگو که متناسب با هر اندازه صفحه نمایش خوب به نظر می رسد ، تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهند. سازگاری با تلفن همراه هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران مهم است ، زیرا بیشتر جستجو ها در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. تا آنجا که طبق آمار ، 59.9٪ از ترافیک اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه حاصل می شود و تعداد آنها روز به روز بیشتر می شود.

بنابراین جای تعجب نیست که گوگل موبایل را به یک عامل رتبه بندی برای جستجوها در سال 2015 تبدیل کند.

تجربه ی کاربر
مدتی است که گوگل از هوش مصنوعی برای رتبه بندی بهتر صفحات وب استفاده می کند و این عامل را RankBrain می نامد. RankBrain شامل عوامل دیگر است که بر رتبه بندی موتور جستجوگر شما تأثیر می گذارد:

نرخ کلیک: درصد افرادی که پس از نمایش لیست در نتایج جستجو ، برای بازدید از سایت شما روی لینک سایت شما کلیک کرده اند.

نرخ پرش: تعداد افرادی که بر روی صفحه شما کلیک می کنند و به سرعت به نتایج جستجو بر می گردند.

زمان انتظار: بازدید کنندگان پس از ورود چقدر در سایت شما می مانند؟

اگر افرادی به سایت شما بیایند ، آن را دوست نداشته باشند و دوباره برگردند ، Google فکر خواهد کرد که به نیازهای آنها ارتباطی ندارد.

اگر افراد زیادی این کار را انجام دهند ، ممکن است کسب رتبه بالا  در نتایج جستجو برای سایت دشوارتر باشد. این احتمالاً به خوبی نشان می دهد که محتوای شما با هدف جستجوگر ارتباط ندارد. شاید لازم باشد به عقب برگردید و یک کلمه کلیدی موثرتر را هدف قرار دهید. برعکس ، اگر افراد روی صفحه وب شما کلیک کنند و مدتی در سایت بمانند ، به گوگل نشان می دهد که محتوای شما با جستجوی آنها مرتبط است. به همین دلیل است که وقتی عناوین ، توضیحات و محتوا را برای به دست آوردن کلیک و سایر فاکتورها بهینه می کنید ، می توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

 

بهینه سازی کلمات کلیدی
علاوه بر ایجاد محتوا و دریافت بک لینک ، یکی از بارزترین عوامل رتبه بندی استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت است. کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران از آنها برای جستجو در گوگل  استفاده می کنند. به همین دلیل مهم است که وب سایت شما حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد. به این ترتیب گوگل می تواند صفحه شما را در نتایج جستجو نشان دهد. در اینجا چند نکته برای اطمینان از بهینه سازی کلمه کلیدی وب سایت شما آورده شده است:

عبارات کلیدی را به عناوین صفحه اضافه کنید ، این اولین جایی است که Google برای شناسایی محتوای مربوطه جستجو می کند.
از برچسب های عنوان برای نشان دادن سلسله مراتب محتوا با عنوان خود در H1 استفاده کنید ، و سپس از H2 یا H3 برای زیرعنوان ها استفاده کنید.
توضیحات متا ایجاد کنید که هم خوانندگان را به خود جلب کند و هم عبارت کلمه کلیدی شما را شامل شود.
متا توضیحات را کوتاه و به یادماندنی نگه دارید ، با حدود 160 حرف.
 

ساختار وب سایت
در حالی که بهینه سازی کلمات کلیدی مهم است ، فاکتور دیگری که باید بررسی شود ساختار سایت شماست ، مخصوصاً اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید. معماری وب سایت شما برای خزیدن و نمایه سازی مهم است. به خزنده های گوگل این امکان را می دهد تا وب سایت و صفحات شما را به راحتی پیدا کنند. برای بهبود ساختار سایت ، می توانید با ایجاد یک نقشه سایت در وردپرس شروع کنید. یک نقشه سایت شامل تمام صفحات مهمی است که می خواهید موتور جستجو از آن مطلع شود. نقشه سایت به خزنده گوگل کمک می کند تا به راحتی در وب سایت شما پیمایش کند ، محتوای جدیدی کشف کند و صفحات خود را فهرست کند.

روش دیگر برای کمک به گوگل در فهرست بندی وب سایت شما ، بهینه سازی فایل robots.txt وردپرس است. یک فایل robots.txt مسیری را برای ربات های گوگل فراهم می کند و به آنها می گوید که چگونه وب سایت شما را خزیده و ایندکس کنند. این کمک می کند تا مشخص شود عنکبوت موتور جستجو باید چه صفحاتی را بررسی کند و کدام یک را نباید.

 

هدف جستجو
یکی دیگر از فاکتورهای مهم کسب رتبه در گوگل مطابقت با هدف جستجوی محتوای شما است. هدف جستجو اساساً همان چیزی است که کاربر به دنبال آن است. هر کلمه کلیدی در Google متفاوت است و شما باید دلیل این سوال جستجو را درک کنید.

اگر می خواهید در هر یک از موضوعات محتوا ایجاد کنید ، مهم است که با هدف جستجو مطابقت داشته باشید و نوع مناسب محتوایی ایجاد کنید. هدف جستجو ممکن است براساس قالب و سبک محتوا متفاوت باشد. به عنوان مثال ، در برخی موارد ، Google فقط ویدیوها و اینفوگرافیک ها را در نتایج برتر نمایش می دهد.این بدان معنی است که اگر می خواهید برای این کلمات کلیدی رتبه بندی کنید ، باید یک ویدیو یا اینفوگرافیک ایجاد کنید.

امروزه سئو تأثیر بسزایی در استراتژی های بازاریابی دارد. به روزرسانی های اخیر گوگل راه را برای سایت هایی با محتوای با کیفیت فراهم می کند که ارزش واقعی را برای کاربران فراهم می کند. همچنین گوگل در اندازه گیری نحوه تعامل کاربران با محتوای شما بسیار بهتر شده است. درک و به کارگیری این 10 فاکتور اصلی به بهبود استراتژی بازاریابی آنلاین شما کمک می کند.
 

بک لینک چیست؟

 
اینترنت مانند یک جهان گسترده است و در این جهان وب سایت ها و افراد به طور غیر مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. به این روش فکر کنید ، وب سایت شما به حساب میزبانی شما ، حساب میزبانی شما به یک سرور و سرور به یک مرکز داده متصل است.

به عبارت دیگر ، هر کس و هر وب سایتی به نوعی در این جهان به یکدیگر متصل هستند ، البته غیرمستقیم. بک لینک (پیوندهای قابل کلیک) به این معنی است که وب سایت ها مانند مثال بالا به یکدیگر پیوند داده شده اند.
بک لینک نامی است که به پیوندها و ارجاعاتی که وب سایت ها به یکدیگر می دهند داده می شود. علاوه بر این ، این پیوندهای قابل کلیک به شما امکان می دهد مقدار سئو را برای وب سایت خود افزایش دهید ، رتبه ها را افزایش دهید و به بازدیدکنندگان جدید دسترسی پیدا کنید.سپس می توانید در سایت خود ، بازدید کنندگان خود را به مشتری بالقوه تبدیل کنید. علاوه بر این ، وقتی ربات های گوگل و یاندکس از وب سایتی که به آن بک لینک می گیرید بازدید می کنند ، ربات های مشابه به لطف بک لینک  از سایت شما بازدید می کنند. به این ترتیب ، از آنجا که وب سایت شما به سرعت اسکن می شود ، مقالاتی که می نویسید یا محتوایی که بارگذاری می کنید به سرعت در نتایج جستجوی Google نمایش داده می شوند.

مسئله بک لینک یک موضوع بسیار عمیق است ، ما می خواهیم بدون اینکه خیلی به جزئیات بپردازیم ، به صورت سطحی توضیح دهیم که بک لینک دقیقا چیست.

همانطور که گفتیم بک لینک پیوندهایی است که وب سایتها به یکدیگر می دهند. بک لینک به دو قسمت تقسیم می شود که اولین مورد nofollow و دیگری dofollow است.

1-بک لینک های Nofollow
اگر بک لینک دریافت شده از سایت دارای برچسب No Follow باشد ، موتورهای جستجو ممکن است از سایت شما بازدید نکنند.

2- Dofollow Backlink
بک لینک های dofollow با ارزش ترین نوع بک لینک هستند که جلوی بازدید ربات ها از سایت مقصد بک لینک را نمی گیرند.

بنابراین کدام یک را باید بین این دو بک لینک استفاده کنیم؟
اگر وب سایتی که از آن بک لینک می گیرید بسیار به تجارت و صنعت یا موضوع سایت شما نزدیک است یا محتوایی با همان موضوع تولید می کند ، قطعاً باید با برچسب dofollow بک لینک دریافت کنید. اگر از نظر بخش یا موضوع از سایت شما دور باشد ، باید برچسب nofollow را تنظیم کنید.به جای دریافت صدها هزار بک لینک ، دریافت 100 بک لینک مفید منطقی تر و مفیدتر است. به همین دلیل قطعاً باید هنگام خرید بک لینک بسیار مراقب باشید.

چگونه بک لینک بدهیم؟
ما بک لینک ها را به عنوان پیوندهایی که وب سایت ها به یکدیگر می دهند توضیح دادیم ، موضوع اینجاست که چگونه می توان از یک بک لینک گرفت؟ یا چگونه می شود بک لینک داد؟

1- بک لینک ها می توانند به صورت پیوند در محتوا نوشته شده باشند ، پیوند می تواند در پایین سایت قرار بگیرد (همچنین به عنوان پاورقی نیز شناخته می شود ، اما ما این نوع را توصیه نمی کنیم) ، لینک می تواند از طریق عنوان سایت ارائه شود ، یا می توان با نظر دادن درمورد مقاله بک لینکی بدست آورد. علاوه بر این ، با به اشتراک گذاشتن تصاویر در سایت خود ، می توانید بک لینک ها را با به اشتراک گذاری آنها در همان سرور داده یا دریافت کنید.

اگر بک لینک از یک وبلاگ یا سایت خبری یا از یک سایت شرکتی بدست آید ، می توانید با ذکر کلمات کلیدی یا زیر عنوان ، بک لینک دریافت کنید. می توانید با مالک وب سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید تماس بگیرید و درخواست بک لینک (پرداختی و رایگان) کنید همچنین می توانید با اظهارنظر در وب سایت های ساخته شده روی بک لینک دریافت کنید.

تأثیر بک لینک در سئو
تأثیر بک لینک در سئو از زمان های قبل بسیار مهم بود. از آنجا که هرچه بک لینک بیشتری دریافت کنید ، رتبه سایت شما بالاتر خواهد بود. اما از آنجایی که این مسئله بسیار مورد سو استفاده قرار گرفت ، گوگل با الگوریتم های توسعه یافته آن را برطرف کرد. طبق گفته گوگل ، حتی اگر گفته شود که گرفتن بک لینک دیگر مهم نیست ، اما نظرات کارشناسان سئو مانند ما رایج است ، بک لینک یکی از مهمترین معیارهای سئو است ، هرچند نه به اندازه قبل .

به یاد داشته باشید ، توصیه نمی شود از وب سایت هایی که غیرضروری به نظر می رسند و دارای بک لینک های اسپم هستند ، بک لینک دریافت کنید. زیرا این امر هیچ فایده ای نخواهد داشت و باعث می شود که شما ضررهایی را تجربه کنید.

قیمت بک لینک چقدر است؟ یا آیا خرید بک لینک منطقی است؟
این یک واقعیت است که برخی از بک لینک ها قیمتی ندارند ، اما برخی از انجمن های وب مستر بسته های بک لینک را به فروش می رسانند ، یا "قیمت برای به اشتراک گذاشتن در بسیاری از سایت ها ، نشانه گذاری اجتماعی ، سایت های دولتی ، بسته های پیوندی از سایت های دانشگاه" برای افراد مفید است؟ البته که نه! اینها قطعاً سالم نیستند و توسط شركتهایی كه مانند ما خدمات سئو ارائه می دهند توصیه نمی شوند. از آنجا که چنین بسته هایی معمولاً از یک منبع پیوند داده می شوند ، از همان صفحات ، صفحه یا وب سایت های داده شده زباله پیوند هستند و هزاران پیوند از همان صفحه خارج می شوند. این به شما آسیبی بیشتر از سود می رساند.

به این روش فکر کنید ، شما یک شرکت لوله کشی دارید و در فکر این هستید که در صفحه اول کلمات کلیدی خود قرار بگیرید. بک لینک دریافت خواهید کرد اما نمی دانید کجا می توانید آنها را تهیه کنید. حالا خودتان را به جای گوگل قرار دهید ، چرا شرکت لوله کشی از یک مرکز زیبایی لینک دریافت کرده است؟ بنابراین چه فایده ای دارد ، صنعت یکسان نیست ، منبع مرتبط با نصب ارتباطی ندارد؟

در واقع این تنها مسئله است ، در هنگام خرید بک لینک گوگل را گول نزنید ، طبیعی عمل کنید. یک آژانس سئو خوب  به شما بک لینک با کیفیت و طبیعی می دهد.

 

سئو فنی
 

سئو فنی به بهبود جنبه های فنی وب سایت اشاره دارد تا صفحات وب شما بتوانند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. اسکن وب سایت شما به روشی آسان تر ، سریعتر و قابل درک از جمله عواملی است که مستقیماً بر عملکرد سئو تأثیر می گذارد. در این بخش ، ما موضوعات مهمی را برای بهتر کردن صفحات شما برای کاربران و ربات ها بیان خواهیم کرد.

سئو فنی و سرعت سایت

آمار سرعت سایت
یکی از قوانین مهم در ارائه تجربه خوب به کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند سرعت باز شدن وب سایت شماست.

به افرادی فکر کنید که می خواهند به وب سایت شما وارد شوند. شما می توانید یک طراحی عالی ، محتوای دلچسب یا قیمت های رقابتی داشته باشید. با این حال ، اگر 15-20 ثانیه منتظر کاربرانی باشید که قصد بازدید از وب سایت شما را دارند ، ممکن است نتوانید محتوای عالی خود را به بسیاری از کاربرانی که می خواهند به صفحه شما بیایند ، تحویل دهید.

4-5 سال پیش ، گوگل فریاد می زد که وب سایت شما باید در کمتر از 3 ثانیه لود شود. اکنون می گوید باید زیر یک ثانیه بارگذاری شود.

سرعت سایت نه تنها برای کاربران بلکه برای گوگل نیز مهم است. سایت های دست و پا چلفتی با زمان بارگیری کند به گوگل نیاز دارند تا از پهنای باند بیشتری استفاده کند ، منابع بیشتری را تخصیص دهد و هزینه بیشتری را صرف کند.

بنابراین ، سرعت سایت هم برای گوگل و هم برای کاربران فاکتور مهمی است. به همین دلیل ، گوگل به پاداش سایت ها با سرعت خوب سایت ادامه خواهد داد.

سازگاری با موبایل

یکی از مهمترین عوامل افزایش قابلیت استفاده سایت شما این است که صفحات شما از طراحی موبایل پسند برخوردار باشند. دلیل اصلی این امر این است که ترافیک موبایل روز به روز افزایش می یابد.

اگر صفحات شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه نشده باشد ، نرخ پرش سایت شما احتمالاً بالاتر از حد متوسط ​​یا بالقوه شما خواهد بود. در این حالت ، مستقیماً باعث کاهش رتبه صفحه و نرخ تبدیل شما می شود.

استفاده از HTTPS

گوگل در سال 2014 اعلام کرد که چقدر به امنیت اهمیت می دهد. وی گفت که آنها HTTPS را بعنوان یک عامل رتبه بندی در نظر خواهند گرفت بلافاصله بعد از اینکه او گفت که آنها آزمایشات کوچکی در مورد استفاده از SSL در وب سایت ها انجام داده اند و نتایج مثبت است.

من در حال عبور از سختگیری استفاده از HTTPS برای نتایج رتبه بندی هستم. من فکر می کنم یک عامل بزرگتر در پشت این وجود دارد ، که یک تجربه خوب را به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. استفاده از HTTPS یکی از عناصر اعتمادی است که می توانید به کاربرانی که از وب سایت شما بازدید می کنند نشان دهید. بنابراین فراموش نکنید که چقدر تأثیر خواهد گذاشت.

خوانایی و دسترسی

گوگل یا به طور کلی موتورهای جستجو ، از ربات ها و متا تگ ها برای جستجوی وب سایت شما استفاده می کنند. ربات ها از تمام نقاطی که کاربران می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند بازدید کرده و طبق الگوریتم های خاصی سایت شما را فهرست بندی می کنند. ربات ها همچنین لینک های داخلی / خارجی را که هنگام مرور وب سایت خود ارائه می دهید بررسی می کنند. از این طریق می تواند محتوای ارزشمند شما را نیز درک کند.

همزمان ، اگر پرونده های css یا javascript در سمت robots.txt / سرور مسدود شده باشد ، ممکن است با مشکلات نمایه سازی مواجه شوید. برای آزمایش این مشکلات ، می توانید از حساب کنسول جست و جوی گوگل خود استفاده کنید.

Robots.txt چیست؟
اول از همه ، ربات هایی هستند که از وب سایت ها در اینترنت بازدید می کنند. ما می توانیم ربات ها را عنکبوت هایی که از وب سایت ها در اینترنت بازدید می کنند ، بنامیم. عنکبوت ها هر روز با بازدید از میلیاردها صفحه وب اطلاعاتی را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند.

فایل Robots.txt یک فایل txt است که به شما امکان می دهد صفحات سایت خود را توسط موتورهای جستجو یا سایر ربات ها دسترسی یا محدود کنید. عنکبوت ها (در صورت وجود) ابتدا از این پرونده بازدید کرده و بر اساس آن شروع به خزیدن در صفحات وب خود می کنند.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از robots.txt این است که به شما در بهینه سازی بودجه خزش کمک می کند. با استفاده از پرونده robots.txt می توانید از بازدید عنکبوت از صفحاتی که برای شما مهم نیستند جلوگیری کنید. بنابراین ، هم می توانید از منابع خود بهتر استفاده را کنید و هم عنکبوت ها را قادر می سازید صفحاتی را که برایتان مهم است ، راحت تر اسکن کنند.

اگر به طور تصادفی صفحاتی را که می خواهید از پرونده robot.txt نمایه شوند مسدود کنید ، ممکن است با مشکلات نمایه سازی مواجه شوید.

Canonical Tag
برچسب Canonical برچسبی است که به شما امکان می دهد به یک صفحه از همان محتوای مشابه یا مشابه درج شده بین برچسب های اصلی صفحات وب خود مراجعه کنید.

با استفاده از برچسب کنونیکال ، می توانید نسخه های http ، https ، www صفحات خود را به یک صفحه نشان دهند و فهرست شوند. بنابراین ، می توانید از مشکل محتوای تکراری در نتایج جستجو جلوگیری کنید.

البته برچسب های متعارف همیشه به درستی استفاده نمی شوند. به عنوان مثال ، در بعضی موارد ، تغییر مسیر متعارف صفحات محصول شما به صفحات دسته بندی ممکن است از نمایه سازی کلمات دم بلند شما جلوگیری کند.

noindex
با استفاده از noindex به عنوان متا تگ یا پاسخ HTTP می توانید از ایندکس شدن صفحات خود جلوگیری کنید. سو استفاده از noindex عاملی است که می تواند مستقیماً بر روی دید شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

برای موثر بودن دستورالعمل ، صفحه نباید توسط پرونده robots.txt مسدود شود  . اگر صفحه توسط یک پرونده robots.txt مسدود شده باشد ، مرورگر  noindex هرگز دستورالعمل را نمی بیند و صفحه همچنان در نتایج جستجو ظاهر می شود.


نقشه سایت

نقشه سایت لیستی از تمام صفحات سایت شما است. موتورهای جستجو این فایل ها را می خوانند تا با هوشمندی بیشتری به سایت شما بپردازند. نقشه سایت به شما امکان می دهد پرونده هایی را که مهم می دانید در سایت خود گزارش دهید. همچنین برخی از اطلاعات مربوط به پرونده های شما را نشان می دهد. به عنوان مثال ، آخرین بار هنگام بروزرسانی صفحه ، تعداد دفعات بروزرسانی یا نسخه های زبان جایگزین. 

اگر سایت شما از ساختار پیوند مناسبی برخوردار باشد ، ممکن است نیازی به نقشه سایت نباشد ، اما اگر سایت جدیدی با بایگانی زیاد داشته باشید ، صفحاتی که از صفحات دیگر پیوند ندارند یا سایت جدیدی دارید ، ممکن است به نقشه سایت نیاز داشته باشید تا رباتها را راهنمایی کنید.داشتن یک نقشه سایت به هیچ وجه به شما آسیب نمی رساند. من توصیه می کنم بدون نیاز به نقشه سایت آن را ایجاد کنید.می توانید با اضافه کردن نقشه سایت خود به پرونده robots.txt ، به ربات ها ناوبری بهتری بدهید.

خطای 404

شما ممکن است یک صفحه را حذف کرده باشید ، محصولی را حذف کرده باشید یا یک پیوند خارجی در وب سایت خود ارائه دهید و پیوند خارجی دیگر کار نکند. در چنین مواردی ، ممکن است کاربران با 404 روبرو شوند ، درصورتی که صفحه ای وجود ندارد که بتوانید کاربران را به سمت آن سوق دهید.

داشتن مرتب چنین صفحاتی در وب سایت شما بر تجربه کاربر تأثیر منفی می گذارد. اگرچه که 404 صفحه عاملی نیست که در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد ، اما ارائه یک تجربه کاربری بد می تواند به طور غیر مستقیم بر عملکرد شما در نتایج جست و جو تأثیر منفی بگذارد.

شما می توانید خطای 404 موجود در وب سایت خود را از طریق Deepcrawl ، Screaming Frog ، Semrush یا به راحتی از حساب Search Console خود تشخیص دهید.

خطاهای 404 می توانند به طور مداوم رخ دهند ، به خصوص در سایتهایی که صفحات زیادی دارند ، ممکن است کنترل سریع خطاهای 404 خیلی سریع نباشد. ایجاد یک صفحه خطای 404 ویژه برای این امر می تواند تجربه یکبار کلیک بهتر را در اختیار کاربران قرار دهد.
 

سئو چیست؟

 

حدس بزنید روزانه چه تعداد جستجو در گوگل انجام می شود؟

اکنون در نظر بگیرید که این جستجوها چقدر با وب سایت یا سایت وبلاگ شما مرتبط هستند.

بگذارید این را بگوییم ، ما روزانه به طور متوسط ​​6 میلیارد جستجو در گوگل انجام می دهیم. به عبارت دیگر ، می توانیم بگوییم که در هر ثانیه 70،000 مورد را در گوگل جست و جو می کنیم.

اگر وب سایت شما در صفحه اول صفحه جستجوی گوگل ظاهر نشود ، این فرصت را دارید که فقط به 5٪ مخاطبانتان برسید. زیرا 95٪ از کاربرانی که در گوگل جستجو می کنند در صفحه اول آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا می کنند و روند جستجو را خاتمه می دهند.در حالی که هزاران صفحه وب برای جستجو با یکدیگر رقابت می کنند ، تعداد انگشت شماری از صفحات وب می توانند خود را مستقیماً در صفحه اول گوگل نشان دهند.

در این راهنما ، من در مورد سئو ، یعنی بهینه سازی موتور جستجو صحبت خواهم کرد ، که می توانید انجام دهید تا در نتایج جستجوی گوگل بیشتر دیده شوید.

 

 

جایگاه گوگل در زندگی ما

 

گوگل در هر روز بیش از 63000 جستجو در هر ثانیه دریافت می کند.

در هر ثانیه تقریبا 63000 جستجو در گوگل انجام می شود.

یک فرد متوسط ​​هر روز 3-4 جستجو انجام می دهد.

15٪ از کل جستجوها قبلاً هرگز در گوگل جستجو نشده اند.

البته موتورهای جستجو یا نتایج جستجوی گوگل تنها راه های جذب کاربران به وب سایت شما نیست. منابع زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آنها به وب سایت خود جذب بازدید کننده انجام دهید . رسانه های اجتماعی ، تبلیغات نمایش ، بازاریابی نامه ای ، بازاریابی وابسته تنها تعدادی از این کانال ها هستند.

با این حال ، ترافیکی که از موتورهای جستجو جذب می کنید ویژگی متفاوتی دارد.

موثرترین راه برای دسترسی به کاربران موتورهای جستجو هستند.

برای مثال تصور کنید نیمه شب هنگام ورود به خانه کلید خود را گم می کنید. در این صورت ، آیا می توانید از طریق شبکه های اجتماعی تلاش کنید و منتظر ظاهر شدن تبلیغات باشید؟ البته که نه. آنچه شما انجام می دهید این است که به Google بروید و به دنبال یک قفل ساز باشید.

تبلیغات در موتورهای جستجو یا رتبه بندی بالا در نتایج ارگانیک دو راهی است که می توانید بیشترین بازدید کننده را به خود جذب کنید.

 

قابل مشاهده بودن در موتور جستجو

 

راه 1: تبلیغات در گوگل

 

با تبلیغات در Google ، می توانید به سرعت در بالای نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه کسب کنید. با این حال ، در قبالش باید هزینه پرداخت کنید. کاربران تبلیغات شما را در جستجوهای ایجاد شده توسط کلمات کلیدی شما مشاهده می کنند و شما بابت هر کلیک که دریافت می کنید به گوگل پول پرداخت می کنید. وقتی بودجه شما تمام شد ، تبلیغات شما نمایش داده نمی شوند و این روند به همین ترتیب ادامه دارد.

اگر بپرسید که چقدر باید برای هر کلیک بپردازم ، این هزینه با توجه به هر درخواست جستجو متفاوت است. از آنجا که تبلیغات گوگل با مدل حراج کار می کند ، کاربرانی که با کلمات کلیدی مشخص تبلیغ می کنند با یکدیگر رقابت می کنند. در نتیجه ، هزینه های هر کلیک تعیین می شود.

یکی از سوالاتی که با آن بسیار مواجه شده ام تأثیر تبلیغات در گوگل بر نتایج ارگانیک است. مطمئن باشید تبلیغات در گوگل تاثیری در نتایج ارگانیک ندارد.

 

راه 2: بهینه سازی موتور جستجو و سئو 

 

اگر نمی خواهید بابت هر کلیک به گوگل پول بپردازید و می خواهید در نتایج جستجوی گوگل بیشتر دیده شوید ، روش دیگر بهینه سازی موتور جستجو است.

اینجاست که مفهوم سئو ظهور می کند.

SEO (بهینه سازی موتور جستجو) چیست؟

سئو به مجموعه ای از تلاش ها برای نشان دادن بیشتر وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل اشاره دارد.

به عبارت دیگر ، سئو به تمام کارهایی که شما در سایت ، خارج از سایت و از نظر زمینه انجام می دهید اشاره دارد تا اطمینان حاصل شود که صفحات وب شما بهترین نتایج را برای کلمات کلیدی خاص نشان می دهند.

احتمالاً شما در حال خواندن این سطور هستید زیرا راه دوم را ترجیح می دهید.

سئو چگونه انجام می شود؟ چه راهی برای بیشتر دیده شدن در موتور جستجو وجود دارد؟

آیا این محتوا ، طراحی ، سرعت سایت یا بک لینک است؟

قبل از شروع ، بیایید نگاهی سریع به نحوه کار موتورهای جستجو بیندازیم.

وقتی در موتورهای جستجو جستجو می کنید ، الگوریتمی که در حال اجرا است به صورت واقعی کار می کند تا مناسب ترین نتیجه را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

در این مدت زمان کوتاه ، هزاران یا حتی میلیون ها نتیجه اسکن شده و به شما ارائه می شود.

این نتایج چگونه تعیین می شود؟

برخی از عوامل تأثیرگذار بر موتورهای جستجو هستند. این الگوریتم ها ممکن است به مرور به روز شوند تا تجربه بهتری را برای کاربران فراهم کنند.

با این حال ، یک قانون مشخص وجود دارد که تغییری نخواهد کرد.

ارتباط.

هیچ کس نمی خواهد هنگام جستجوی چگونگی تهیه املت ، نتایج مربوط به مدل های تلویزیونی را مشاهده کند.

 

 

سئو سایت چگونه انجام می شود؟

 

فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر نتایج در جستجوی Google تأثیر می گذارد. از تجربه کاربر گرفته تا محتوای صفحات ، موارد بسیاری می توانند بر رتبه شما در گوگل تأثیر بگذارند.

اول از همه ، ما که سئو کار می کنیم و می خواهیم آن را انجام دهیم ، کاربران گوگل هستیم. این را فراموش نکنیم.

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

مهمترین عاملی که سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه را از هم جدا می کند ، تولید برای کاربران ، بهینه سازی برای موتورهای جستجو و ایجاد برای موتورهای جستجو است.

همانطور که می توانید تصور کنید ، دوست بد اینجا سئو کلاه سیاه است. این روش معمولاً توسط افرادی استفاده می شود که می خواهند در کوتاه مدت گامی سریع بردارند. همه کارها مستقیماً برای موتورهای جستجو و کاربران انجام می شود ، تجربه کاربر نادیده گرفته می شود. اما این ممکن است کار پایداری نباشد. در نتیجه ، گوگل اقداماتی انجام می دهد تا هر روز الگوریتم های خود را به طور مداوم به روز کند تا تجربه بهتری برای کاربران فراهم کند.

از طرف دیگر ، سئو کلاه سفید به طور خلاصه از طبیعی بودن تشکیل شده است. تمرکز کار بر روی کاربران است ، نه موتورهای جستجو.

محتوایی را که می خواهید مفید باشد تولید کنید و هرگز تجربه کاربر را نادیده نگیرید.

مهمترین بخشهای موتورهای جست و جو این است که تجربه خوبی را در اختیار شما قرار دهند ، با پایه ای محکم از صفحات ، محتوا ، محتوای شما که به بازدیدکنندگان ارزش افزوده بدهد.

در ابتدای مقاله گفتم که عوامل زیادی در بهینه سازی موتور جستجو تأثیر دارند. حال ، می خواهم با جمع آوری آنها در زیرعنوان ها ، به طور خلاصه به این عوامل بپردازم.

 


برای خواندن ادامه ی متن روی ادامه ی مطلب کلیک کنید